NOC S ANDERSENEM

Do celorepublikové akce Noc s Andersenem, která se konala 5.4.2013, se zapojila i Místní knihovna Radotín.

Tato akce probíhá každoročně již od roku 2000 a je namířena na podporu dětského čtenářství. U příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, které připadá na 2. dubna, děti nocují v knihovnách a ve školách. Každý rok je vyhlášené jiné téma, kterému se děti během večera a noci věnují formou čtení knih či výtvarných činností.

V průběhu večera přišly knihovnu navštívit děti ze ZŠ Radotín, konkrétně třída 3.A s paní učitelkou Radkou Chaloupkovou a třída 1.E s paní učitelkou Veronikou Kopáčovou.

Protože letošním tématem byla malířka a ilustrátorka Helena Zmatlíková, v knihovně byly pro děti připraveny knihy, které ilustrovala, a z nich se pak dětem četlo. Zatímco třeťáci jsou již ostřílenými čtenáři a do knihovny chodí s paní učitelkou Chaloupkovou pravidelně, prvňáčci zde byli poprvé, a proto bylo potřeba jim i celou knihovnu ukázat.

Doufáme, že se dětem v knihovně v pro ně nezvyklou hodinu líbilo a že se sem budou rády vracet…

16.duben 2013