Obsah stránky

NAHORU

VÍTĚZSTVÍ V SOUTĚŽI BIBLIOWEB 2014!
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval již patnáctý ročník (poosmé pod záštitou Asociace krajů České republiky) BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webové stránky knihovny. Tato soutěž měla inspiraci v soutěži Zlatý erb, kde se vyhodnocují webové stránky a elektronické služby obcí a měst, vyhlášení vítězů obou soutěží proběhlo 7. dubna na celostátní konferenci ISSS v Hradci Králové. Ocenění za Radotín převzali tajemník úřadu Prahy 16 Ing. Pavel Jirásek a autorka webu Ing. Irena Farníková.
Pětičlenná odborná porota hodnotila weby veřejných knihoven ve dnech 17.2.2014 až 9.3.2014. Žádným až deseti body byla hodnocena kvalita obsahu stránek, design stránek, možnosti komunikace stránek s uživatelem (formuláře na psaní do knihovny, na objednávání novinek, online předregistrace, rezervace a prodlužování dokumentů), použití technologií Web 2.0 (OPAC 2.0, RSS, blog, facebook, wiki, sdílení obrazových dat apod.), aktuálnost stránek, kvalita písemné koncepce webu. Důležitým kritériem, které významně ovlivnilo celkové pořadí, byla přístupnost stránek pro handicapované uživatele. Testování podle českých Pravidel přístupnosti a WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines) se tradičně ujal Mgr.Radek Pavlíček se svými kolegy z TyfloCentra Brno.
Knihovny byly rozděleny do tří kategorií podle počtu obyvatel obce, kde působí.

V kategorii knihoven obcí do 14 tisíc obyvatel zvítězily webové stránky naší knihovny!

Současně proběhlo i hlasování veřejnosti, v něm jsme získali krásné 4. místo! Všem, kteří nás svým hlasem podpořili, moc děkujeme.
Z ocenění máme velkou radost a motivuje nás k dalšímu vylepšování webu, každý rok na něm najdete něco nového. Letos dostaly naše webovky zbrusu nový vzhled laděný do světlé šedomodré, přibyla fotogalerie akcí konaných v knihovně, aktuálně na něm najdete nový Knihovní řád platný od 1. dubna. Samozřejmostí je přístup na on-line katalog, v kterém si můžete rezervovat knihy či prodlužovat stávající výpůjčky - pokud jste naším čtenářem. Ale i lidé, kteří našimi čtenáři nejsou, na webu najdou mnoho zajímavého ať už z akcí, které knihovna pořádá nebo v množství knih, které knihovna nabízí. Možná i naše tipy na nové zajímavé knihy někoho zlákají, aby do knihovny zašel :-)
K novinkám v tomto roce bude patřit nový webový katalog Carmen, který rozšiřuje škálu modulů knihovního systému Clavius a očekáváme od něj především podstatné zvýšení rychlosti hledání i zobrazovaní výsledků, umožňuje trvalé uložení oblíbených dokumentů na účtu čtenáře, možnost rozdělení oblíbených dokumentů pomocí štítků a mnoho dalšího.
Věříme, že uživatelé na webových stránkách najdou a získají co nejkomplexnější informace o dění v knihovně. Také doufáme, kvalita našich webovek a ocenění, které získaly, přispěje k rozšíření povědomosti o možnostech, které knihovna nabízí a rozšíří využívání jejích nejen on-line služeb.

Budeme rádi, pokud nám napíšete, co Vám na našem webu schází, co byste rádi přidali či změnili.

Fotogalerie

Celkové výsledky

Slavnostní předání cen Biblioweb na konferenci ISSS 2014

9.duben 2014
NAHORUAKTUALIZOVÁNO:           webmaster