TÁTOVÉ ČTOU DĚTEM

Zapojte se do kampaně "Tátové čtou dětem", která bude probíhat v knihovnách po celé České republice. „Chceme povzbudit otce, aby byli ve čtení dětem aktivnější, mohou tak pozitivně ovlivnit rodinné vztahy, ale i čtenářské návyky a školní výsledky svých potomků", říká PhDr. Martin Jára, psycholog a ředitel Ligy otevřených mužů.
Podle průzkumu Národní knihovny realizovaného výzkumnou agenturou Mediaresearch v roce 2014 všeobecně většina rodičů považuje čtení za jeden z klíčových faktorů vzdělání svých dětí. Ovšem dětem čtou především matky. Chlapci čtou výrazně méně než dívky a tento rozdíl se ještě s věkem dále zvyšuje. V dospělosti čtou sami otcové výrazně méně než matky. Cílem kampaně je proto podpořit táty v tom, aby svým dětem četli.

Tátové čtou dětem

7 zpráv pro táty, kteří chtějí číst dětem:

3  PROČ

Jste kamarádem: děti si s vámi zažijí (aspoň ve fantazii) pořádná dobrodružství.
Jste vzorem: děti (a zejména synové) díky vám získají ke čtení pozitivní vztah.
Jste učitelem: děti se leccos dozvědí o světě a budou v tom chtít pokračovat i ve škole.

3  JAK

Vraťte se ke knížce svého dětství: předáte něco, co je pro vás důležité.
Čtení občas přerušte a ptejte se na jednání postav příběhu: zjistíte něco o dětech i o sobě.
Zvykněte si číst dětem před spaním: vyvážíte čas, kdy jim přes den chybíte.

1  BONUS

Čtení dětem potěší: kdy jindy vás ochotně a pozorně poslouchají  :)

3.únor 2015