Obsah stránky

NAHORU

OBRAZY SIMONETTY ŠMÍDOVÉOdkud a kam vede cesta matky sedmi dětí, manželky a malířky Simonetty Šmídové z malé vesničky Hrádku u Sušice? 

Simonetta Šmídová Narodila se 20. 10. 1962 v Brně. Prvními uměleckými pokusy se úspěšně zapojovala do různých výtvarných soutěží již v dětství. Poté následovala delší odmlka, během které založila rodinu a stala se matkou sedmi dětí. K malování se vrátila v době, kdy vážně onemocněl její manžel a její tvorba se pro ni stala jakýmsi způsobem sdílení, kterým vyjadřovala nejen svůj vnitřní boj se strachem a úzkostí, ale ještě více své poselství o klopotném hledání a nalézání světla, jež v oné nejasné temnotě dává naději a povzbuzuje.

V jejím životě má nezastupitelné místo nejen její, ale lidská rodina vůbec, takže žádný z jejích obrazů nepostrádá touhu po vzájemné soudržnosti, touhu být spolu...

Od roku 1997 pravidelně vystavuje na různých místech po celé republice (nejčastěji v Praze) a její tvorba je zastoupena i v soukromých sbírkách v zahraničí (USA, Austrálie, Německo, Španělsko, Nizozemí atd.).

www.simonetta.cz


PLAKÁT


Fotogalerie


5.únor 2018
NAHORUAKTUALIZOVÁNO:           webmaster