Obsah stránky

E-VÝPŮJČKY


NAHORU
Víte, že si v naší knihovně můžete půjčovat také e-knihy? Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes náš on-line katalog. Budete tak mít k zapůjčení stovky titulů e-knih včetně novinek a bestselerů, během chvíle se dostanete i k titulům, na které jsou kvůli velkému zájmu dlouhé čekací fronty.

Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha znepřístupní a výpůjčka zmizí z vašeho zařízení. Lze číst až tři tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu.

E-knihy lze číst na chytrých telefonech a tabletech s OS Android nebo iOS, pomocí bezplatné aplikace Palmknihy.

E-výpůjčky nejsou kompatibilní s čtečkami Kindle ani Pocket Book, můžete je ale číst na čtečkách ONYX BOOX!

Stejnou e-knihu si může vypůjčit neomezený počet čtenářů.

Služba je poskytována pouze registrovaným čtenářům a je zdarma.

Podmínky pro půjčování e-knih
 • Musíte být registrovaným čtenářem naší knihovny a mít účet na portálu Palmknihy.cz se stejným emailem, jaký je uveden ve vašem účtu v knihovně.
 • Musíte si stáhnout aplikaci Palmknihy do telefonu či tabletu, ta je k dispozici zdarma na Google Play pro Android a na App store pro iOS.
Postup při půjčování e-knih
 • Přihlaste se do on-line katalogu naší knihovny.
 • Jako přihlašovací údaje použijete vaše uživatelské číslo (je uvedeno na průkazce do knihovny), heslo je 6 číslic vašeho data narození ve formátu RR.MM.DD (dvě číslice rok, dvě číslice měsíc a dvě číslice den narození).
 • U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.
 • Po vypůjčení naleznete e-knihu ve svém zařízení v aplikaci Palmknihy v sekci „E-knihy“ v dolní liště. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu (pouze v tomto musíte být připojeni k internetu). Za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí.


Zde klikněte na katalog e-knih, které si můžete zdarma stáhnout z Městské knihovny v PrazeNěkteré další zdroje volně dostupných e-knih v češtině:

www.eknihovna.cz/eknihy-zdarma
www.kosmas.cz/vyklad/43/e-knihy-zdarma
eboooks.cz
www.databook.cz/e-knihy-zdarma
www.ceska-poezie.czCizojazyčné volně dostupné knihy:

manybooks.net
 • Přehledná webová stránka nabízí volně dostupné e-knihy, které jsou řazeny podle autorů, oborů, názvů a jazyků.
www.gutenberg.org
 • Gutenberg.org byl první poskytoval volně dostupných e-knih. Knihy se vyhledávají pomocí katalogu, stahování je možné ve formátech EPUB, MOBI, TXT, nebo číst online ve formátu HTML. Pro stahování knih není potřeba registrace.
books.google.com
 • Zde si můžete zdarma přečíst miliony skvělých knih.
www.free-ebooks.net
 • Nabízí k volnému stahování také časopisy. Webové stránky mají také španělskou a portugalskou mutaci. Po registraci je bez poplatku možné stahovat knihy v HTML (bez omezení) a nejvýše 5 knih měsíčně v PDF nebo TXT formátu. Je možné se přihlašovat pomocí účtu na Facebooku.
www.feedbooks.com/publicdomain
 • Knihy jsou dostupné v angličtině, francouzštině, němčině, italštině a španělštině ve formátech: EPUB, MOBI či PDF. Není nutná registrace pro stahování e-knih, na která vypršela autorská práva. Pro stahování některých jiných zdarma dostupných knih je registrace vyžadována.

NAHORU