Obsah stránky

SPOLEČENSKÉ HRY


NAHORU
Dejte vale počítačovým hrám a zahrajte si klasické společenské hry!

Nabízíme 25 titulů společenských her, které si můžete zahrát buď přímo v knihovně, nebo si je půjčit domů.
Hry jsou určeny pro všechny věkové kategorie, jedná se o hry rodinné, zábavné, strategické... Nabídka je pestrá, snažíme se, aby si u nás vybral každý.
Hry jsou v dnešní době drahé a zapůjčením v knihovně mají čtenáři skvělou možnost si hru dopředu vyzkoušet a rozhodnout se, zda si jí koupí, nebo si pro ní bude i nadále chodit do knihovny. smile

Pravidla pro půjčování společenských her

  • Společenské hry jsou určeny pro prezenční a absenční půjčování
  • Společenské hry si mohou vypůjčit pouze čtenáři s platnou registrací, kteří nemají vůči knihovně žádné závazky. Dětský čtenář si společenskou hru může vypůjčit pouze s písemným svolením svého zákonného zástupce.
  • Výpůjční lhůta společenských her je 14 dní bez možnosti prodloužení s tím, že na každého registrovaného čtenáře může být půjčena právě jedna společenská hra.
  • Vratná kauce činí 200 Kč
  • Před půjčením je zkontrolován obsah hry a čtenář obdrží potvrzení o výpůjčce společně se seznamem všech komponentů hry
  • Čtenář je povinen vrátit společenskou hru ve stanoveném termínu. Zpozdné činí 10 Kč za každý 1 výpůjční den po překročení výpůjční lhůty
  • V případě poškození či ztráty jednotlivých komponentů hry nebo hry samotné je čtenář povinen uhradit vzniklou škodu
  • Při ztrátě takového komponentu hry, který činí hru jedinečnou a jehož ztráta způsobí fakt, že je hra dál plnohodnotně nehratelná, je nutné nahradit hru celou


! Hry v on-line katalogu - po zadání klíčového slova: "hry k půjčení" !Katalog her ke stažení ve formátu pdf(3,5MB)

Další informace včetně ceníku najdete v Knihovním řádu

Seznam her


6 bere!

6 bere!Věkové doporučení: od 10 let
Počet hráčů: 2-10

POPIS HRY:
Šestá karta umístěná do řady bere pět karet předchozích. Každá kráva na kartách představuje jeden trestný bod. Odhadněte své protihráče a zvolte správnou taktiku. Ten, kdo v této zábavné karetní hře nasbírá nejvíce krav, se rozhodně nestane vítězem!

Abeceda V Kostce!

Abeceda V Kostce!Věkové doporučení: od 4 let
Počet hráčů: 2 a více

POPIS HRY:
Naučte děti abecedu zábavnou formou – pomocí veselých obrázků od jednotlivých písmenek.
Jak na to? Vždy si 1 kartu vyberete, díváte se na ni 10 sekund (než se přesypou hodiny) a poté si vezme tuto kartu váš soupeř. Vy hodíte kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, vám protihráč přečte otázku. Např.: Kolik osob sedí v červeném autě? nebo Jsou na pizze rajčata? či Drží panda něco v tlapkách? Zapamatovali jste si to? Pokud ano, je karta vaše!

Carcassonne

CarcassonneVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-5

POPIS HRY:
Jihofrancouzské město Carcassonne je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů. Hráči se vydávají se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby hledali štěstí kolem Carcassonne. Vzhled krajiny je v jejich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje cestu k úspěchu. Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání.

Costa Rica

Costa RicaVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-5

POPIS HRY:
Vydejte se na průzkum divočiny. Na území ostrova Costa Rica se rozkládají deštné pralesy, které jsou plné zajímavých živočichů. Setkáte se s opičkami, jaguáry a dalšími zvířaty.Přidejte se k expedici a vydejte se spolu se svými společníky na dobrodružnou výpravu. Vaším úkolem bude vyfotografovat co nejvíce zvířat. V každém tahu společně stopujete ukryté zvíře. Necháte si jeho fotografii pro sebe, nebo budete pokračovat v expedici i s rizikem, že slávu za pořízené snímky získají ostatní?Ale pozor! Fotografování zvířat není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Prales se hemží nebezpečnými živočichy, kteří vám mohou celou výpravu zhatit.Vyhněte se moskytům, objevte co nejvíce zvířat a staňte se nejslavnějším fotografem Costa Ricy!

Dixit

DixitVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 3-6

POPIS HRY:
Každý z hráčů dostane do ruky 6 karet. Hráč, který začíná, se stává vypravěčem a podle vlastní fantazie začne popisovat výjev na kartě, kterou položil rubem nahoru na stůl. Když hráč svůj příběh dokončí, ostatní hráči přidají jednu ze svých karet, všechny karty se následně zamíchají a rozloží lícem nahoru. Nyní ostatní hráči pomocí svých žetonů s čísly typují, kterou katu vypravěč popisoval. Na základě správnosti tipů jsou pak přiděleny body. Pokud nikdo neuhodne, o jakou kartu se jednalo, nebo naopak uhodnou všichni hráči, vypravěč nedostává žádné body. Navíc všichni dostávají bod za každého hráče, kterého se jim podařilo umístěním své karty zmást. Všichni hráči se jako vypravěči střídají, dokud nedoberou poslední kartu z balíčku.

Dobble

DobbleVěkové doporučení: od 6 let
Počet hráčů: 2-8

POPIS HRY:
Dobble je nová rodinná hra zaměřená na rychlost, postřeh, reflexy! Na každé z 55 kulatých karet je osm odlišných symbolů. Každé dvě karty spolu mají společný pouze jeden! Hráči ve hře hledají dva stejné symboly na kartách při různých verzích hry (v pravidlech je popsáno celkem 5 her). Super jsou kulaté karty i jednoduchá pravidla vysvětlená doslova za pár sekund. Cílová skupina jsou děti i rodiče - všichni, kdo se chtějí pořádně bavit a nemají čas pročítat dlouhá pravidla. Plechová krabička zaručuje bezpečí karet a je i další přidanou hodnotou. Vyzkoušejte i Vy hru Dobble a budete nadšení, jak i tak jednoduchá hra může být zábavná!

Dominion

DominionVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia.
Jednoduchý a netradiční herní princip, rychlá herní doba a spousta strategických možností dělá z Dominion jednu z nejlépe hodnocených her světa. Vybudujte si své dominium a získejte rozsáhlé majetky dříve než soupeři.

Domino

DominoVěkové doporučení: od 2 let
Počet hráčů: 1 a více

POPIS HRY:
Domino, na kterém jsou vyobrazena nejen čísla, ale také zvířátka.

Duch!

Duch!Věkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-8

POPIS HRY:
Ve hře je 5 různých dřevěných předmětů - bílý duch, zelená láhev, modrá kniha, červené křeslo a modrá myš. Na kartách jsou obrázky těchto předmětů, ovšem ne vždy ve správných barvách. Hra obsahuje 2 varianty - jednodušší a náročnější.
Příklad:
Na kartě je modrý duch a červená myš.
Ve hře žádný modrý duch, ani červená myš nejsou. Cílem je tedy vzít (zelenou) láhev, protože na kartě není zobrazena ani láhev, ani zelená barva.

Fast Flip

Fast FlipVěkové doporučení: od 7 let
Počet hráčů: 2-8

POPIS HRY:
Na každé kartě je různý počet různě velkých ananasů, banánů, jahod, malin a pomerančů. Zároveň je vždy otočená další karta, která zobrazuje jeden druh ovoce nebo číslo a určuje tak úkol. Hráč, který první zjistí kolik kusů daného ovoce na kartě, respektive kterého ovoce je na kartě přesně zadaný počet kusů, získává bod.

Fast Flip umožňuje dvě varianty hry: 1. Hráči sbírají žetony s čísly a ovocem. K vítězství je potřeba získat daný počet žetonů. Každý druh žetonu je ve hře pouze jednou a tak se hráči o žetony „přetahují“. 2. Hráči sbírají karty s ovocem. Hra končí, když dojdou všechny karty v balíčku.

Ferda Barvy

Ferda BarvyVěkové doporučení: od 3 let
Počet hráčů: 1 a více

POPIS HRY:
Barvy je naučná hra, která dítě uvede do světa barev, podpoří představivost a rozvine zrakové vnímání. Během této hry bude dítě rozvíjet logické myšlení a pomocí vhodných spojení se naučí rozpoznávat barvy. Díky hracím kartám s Ferdou se dítě naučí samo nebo ve společnosti svých kamarádů správnému přiřazení vhodné karty bez asistence dospělé osoby.

Ferda Čísla

Ferda ČíslaVěkové doporučení: od 3 let
Počet hráčů: 1 a více

POPIS HRY:
Naučná hra Čísla učí dítě zábavnou formou základy aritmetiky pomocí karet, čísel a množství. 12 obrázků rukou také Vaše dítě naučí počítat bez chybování. Vzdělává zábavným a jednoduchým způsobem – rozvíjí inteligenci a logické myšlení. Hra je připravena učiteli a psychology a je pečlivě testovaná.

Ferda Kde žijí?

Ferda Kde žijí?Věkové doporučení: od 3 let
Počet hráčů: 1 a více

POPIS HRY:
Hra učí Vaše dítě zábavnou formou názvy mnoha různých zvířat a prostředí, v nichž žijí. Používáním přídavných karet a 2 kontrolních karet se Vaše dítě naučí přiřadit zvířátka nakreslená na kartách k prostředí, ve kterém žijí.
Vaše dítě se zábavnou formou naučí rozpoznávat vlastní chyby a naučí se také hodně o zvířatech a jejich přirozeném světě.

Ferda Logické myšlení

Ferda Logické myšleníVěkové doporučení: od 3 let
Počet hráčů: 1 a více

POPIS HRY:
Logické myšlení je naučná hra, která za pomoci Ferdy a jeho sympatických kamarádů dětem pomůže rozvíjet logické a kognitivní schopnosti a stimulovat inteligenci a představivost.
Díky hracím kartám se dítě naučí samo nebo ve společnosti svých kamarádů správnému přiřazení vhodné karty bez asistence dospělé osoby.

Historie V Kostce!

Historie V Kostce!Věkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 1-8

POPIS HRY:
Znáte slavné osobnosti a události z naší a světové historie? Pomocí obrázků se je zajisté lehce naučíte.
Jak hru hrát? Vždy si 1 kartu vyberete, díváte se na ni 10 sekund (než se přesypou hodiny) a poté si vezme kartu váš soupeř. Vy hodíte kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, vám protihráč přečte otázku. Např.: Má Kleopatra na obrázku náušnice? nebo Kdy přistáli první lidé na Měsíci či Na jaké bankovce je portrét J. A. Komenského? Zapamatovali jste si to? Pokud ano, je karta vaše!

Hoď si & hraj

Hoď si & hrajVěkové doporučení: od 18 měsíců
Počet hráčů: 2 a více

POPIS HRY:
Hoď si & Hraj je jednoduchá hra, při níž se společně se svým dítětem pobavíte a zasmějete! Seznamte dítě s hrou, kde není nutné vyhrát, a naučte ho rozeznávat barvy a zvířata, počítat a mnohem více. Povzbudíte tím dětskou kreativitu a užijete si spoustu zábavy!
Na ilustrovaných kartách najdete tato témata: emoce, počítání, barvy, části těla, činnosti, zvuky zvířat.

Labyrinth

LabyrinthVěkové doporučení: od 7 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
V deskové hře Labyrinth je úkolem každého hráče najít cestu v labyrintu k jednotlivým obrázkům, které má na svých tajných kartách. Ale co to, před chvílí zde byla chodba, nyní je tu zeď. K dosažení jednotlivých obrázků se proto musí stále pomocí volné karty s chodbou posunovat zdí a měnit chodby. Kdo bude mít nejvíce štěstí? Kdo bude nejrychlejší?

Lidské tělo – Mysli a spojuj!

Lidské tělo – Mysli a spojuj!Věkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 1-8

POPIS HRY:
Zábavná vzdělávací hra o lidském těle! Je ucho utvořené z buněk? Nachází se deltový sval v oblasti krku a je čelist orgán? Vyzkoušejte si Vaše znalosti anatomie!
V této hře musíte k obrázkovým kartám zobrazující části lidského těla přiřazovat správné karty jejich charakteristik. Kdo první odehraje svoje karty, vyhrává! Kromě znalostí budete potřebovat i trochu štěstí.

Neobvyklí podezřelí

Neobvyklí podezřelí : párty hraVěkové doporučení: od 14 let
Počet hráčů: 3-16

POPIS HRY:
Rozsah a obsah: Ve hře Neobvyklí podezřelí je úkolem hráčů na základě indicií vybrat z dvanáctky podezřelých jednoho pachatele. Jeho totožnost však zná pouze jediný hráč – a jeho nápovědy nemusí být vždy tak úplně k užitku. Čím dříve se podaří pachatele odhalit, tím více bodů hráči získávají. Ale pozor, na základě rozhodnutí hráčů může ve vězení skončit i naprosto nevinný člověk!

Ominoes: Kostky bohů

Ominoes: Kostky bohů : abstraktní kostková hraVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
Píše se rok 1864. V píscích tajemného egyptského údolí Ominus jsou objeveny hrací kostky, staré snad 6000 let. Pravidla hry, k níž sloužily, však zůstaly nadále tajemstvím - až doteď! Prastaré Kostky bohů - Ominoes - právě ožívají.Ve hře se snažíte vytvářet souvislé plochy postupným pokládáním kostek se svým vybraným symbolem. Cesta k úspěchu vede jedině přes strategické myšlení, chytré využívání speciálních symbolů na kostkách a nezbytnou špetku štěstí. Staňte se vítězi ve jménu svého boha!

Osadníci z Katanu - desková hra

Osadníci z Katanu - desková hraVěkové doporučení: od 10 let
Počet hráčů: 3-4

POPIS HRY:
Přeneste se v čase do doby objevných cest. Vaše lodě po dlouhé, úmorné cestě plné strádání dorazily k pobřeží neznámého ostrova. Prý se mu říká Katan! Ale Vy nejste jediný, kdo ostrov objevil. I další neohrožení námořníci se vylodili na pobřeží Katanu. Muži a ženy z Vaší výpravy zakládají první dvě osady. Země je naštěstí bohatá na nerostné suroviny. Postupně stavíte silnice, budujete vesnice, ze kterých později vyrostou města. Veškeré dění na ostrově určuje výměnný obchod. Některých surovin máte dostatek, jiné chybí. Rudu za vlnu, cihly za dřevo – obchoduje se podle aktuálních potřeb na právě zamýšlenou stavbu. Je třeba jednat promyšleně! Zakládejte vesnice na strategických místech, obchodujte výhodně, pak budete mít šanci na úspěch. Ale ani Vaši spoluhráči nejsou padlí na hlavu. Vytyčte si cíl: Staňte se pánem Katanu!

Osadníci z Katanu - karetní hra

Osadníci z Katanu - karetní hraVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-6

POPIS HRY:
Rychlá karetní verze oblíbené stolní hry. V této rychlé hře jde o to, aby hráči co nejlépe využili své suroviny při stavbě vesnic, měst, rozvoje města, rytířů a cest a tím získávali vítězné body.

Ostrov Skye

Ostrov Skye : strategická hraVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-5

POPIS HRY:
Chladivé moře omývající písčité pláže a špičaté pahorky stoupající vysoko nad obzor - divoká krajina na západě Skotska uchvátí každého. Poklidné místní pastviny však mají drsnou minulost: 5 klanů tu po léta soupeřilo o nadvládu nad ostrovem. Každý z nich se snažil svým sokům uzmout ta nejlepší území a výhodně prodat ta nechtěná. V této hře se každý z vás stane klanovým náčelníkem, který buduje své panství. Dokážete se stát králem ostrova Skye? Ostrov Skye je hra, která osloví pokročilejší hráče. Hra vychází částečně z oblíbeného principu Carcassonne, ale je mnohem více strategická a plánovací.
Párty Alias Velká sázka

Párty Alias Velká sázkaVěkové doporučení: od 11 let
Počet hráčů: 4 a více

POPIS HRY:
Slavíte? Pořádáte Party? A Párty Alias už znáte? Vyzkoušejte Párty Alias Velkou sázku se zcela novými originálními aktivitami a úkoly! Ve Velké sázce si budete moci vsadit na spoluhráče z týmu soupeřů, že nedokáže splnit určitý úkol. Slovní úkoly procvičí vaši slovní zásobu a paměť, kreativní zase otestují tvůrčího ducha. Díky pohybovým úkolům rozhýbete doslova celé tělo a tím i bránice všech spoluhráčů.

Poštovní kurýr

Poštovní kurýrVěkové doporučení: od 10 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
V roce 1490 dostal Franz Taxis od císaře Maxmiliána I. Příkaz zřídit kurýrní službu mezi jeho rezidencemi v Insbrucku a Bruselu. Tohoto úkolu se zhostil natolik dobře, že v dalších letech své působení přesunul i na další místa ve Svaté říši římské. Pod vedením rodiny Thurn – Taxisů se poštovní síť neustále rozvíjela a v průběhu staletí se rozšířila i po celé západní Evropě. Se zavedením poštovních dostavníků v polovině 17. století byli členové rodiny Thurn – Taxisů povýšeni do hraběcího stavu a vznikla tak dynastie poštmistrů. A právě od této chvíle se odvíjí naše hra. Vaším úkolem je pokračovat v úspěšné práci rodiny a vybudovat důležitou síť poštovních dostavníků. Nastává čas mezi sebou spojovat jednotlivá města, zřizovat poštovní stanice a zároveň své trasy těmi správnými kočáry. Ten, kdo dokáže dobře volit svou trasu a reagovat na tahy protihráčů, má šanci postavit opravdu funkční poštovní síť a stát se tak vítězem.

Praha V Kostce!

Praha V Kostce!Věkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 1-8

POPIS HRY:
Vyznáte se v Praze a její historii? Víte, kdy začaly jezdit první elektrické tramvaje, kolik schodů má Staroměstská mostecká věž, kdo nechal postavit Stavovské divadlo? Odpovědi a mnoho jiných zajímavostí o Praze najdete na 71 obrázkových kartách.
Jak hru hrát? Vždy si 1 kartu vyberete, díváte se na ni 10 sekund (než se přesypou hodiny) a poté si vezme kartu váš soupeř, Vy hodíte kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, vám protihráč přečte otázku. Zapamatovali jste si správnou odpověď? Pokud ano, karta je vaše!

Říkej a předváděj - Předškoláci

Říkej a předváděj - PředškoláciVěkové doporučení: od 3 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
Hra s obrázky a říkankami pro předškolní děti. Je postavena na komunikaci rodiče s dítětem a to především napodobováním činností na obrázcích. Hra přispívá k rozvoji paměti, procvičování pozornosti a smyslu pro detail. Navíc říkanky dětem umožňují se všemožně pohybovat, protahovat, vnímat rytmus, intonaci řeči a především se smát.

Scrabble

ScrabbleVěkové doporučení: od 10 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
Dnes už klasická a přesto stále zábavná společenská hra. Rozšiřte si svou slovní zásobu díky skládání slovíček a bavte se s celou rodinou. Zvítězí ten, kdo získá nejvíce bodů, tedy ten, kdo dokáže skládat z písmenek ta nejdelší či z nejméně častých písmenek složená slova.

Střelené kachny

Střelené kachnyVěkové doporučení: od 10 let
Počet hráčů: 3-6

POPIS HRY:
Tato karetní hra Vás zavede na rybník plný kachen. Bezpečno tu ale není, protože tu číhá skupina myslivců. Zachraňte svoje kachny a zařiďte, aby žádná ze soupeřových kachen nepřežila. Poslední kachna ve hře vítězí.

Svět V Kostce!

Svět V Kostce!Věkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 1 a více

POPIS HRY:
Kolik barev má francouzská vlajka? Nebo Sousedí Německo s Itálií? Či Jak se nazývá pták na obrázku karty Nový Zéland? Zapamatovali jste si to? Pokud ano, je karta vaše!
V kostce! jsou desetiminutové hry na procvičení paměti a vědomostí. V krabičce ve tvaru krychle se skrývají karty s obrázky a různými informacemi na určité téma. Vaším úkolem je si za 10 vteřin zapamatovat z karty co nejvíce a poté správně zodpovědět otázku, která se karty týká.

Šachy

ŠachyVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2

POPIS HRY:
Šachy jsou klasickou deskovou hrou pro dva hráče, která se v dnešní podobě hraje již několik staletí. Každý hráč má k dispozici celkem 16 hracích kamenů (figur) a na hrací desce, která je rozdělená na 64 polí (8x8), se snaží strategicky přehrát svého soupeře a dát mu mat.

Timeline - věda a objevy

Timeline - věda a objevyVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-8

POPIS HRY:
Jedná se o zábavnou hru pro všechny, kdo mají rádi historii. Hráči se střídají v tazích a na časovou osu postupně přidávají kartičky s různými zajímavými historickými objevy. Ty sahají do všech oborů lidské činnosti (zámořské objevy, objevy zvířat, pokrok v medicíně, paleontologické objevy, matematika) a pokrývají celou lidskou historii.

Tučňáci na ledu

Tučňáci na leduVěkové doporučení: od 6 let
Počet hráčů: 1 a více

POPIS HRY:
Pět tučňáků se pohybuje po ledové ploše. Ledové kry se posouvají a srážejí a tučňáci na nich tancují a kloužou všemi směry. Dokážete prolomit ledy a poskládat všechny kry na herní desku? A budou všichni tučňáci na správných místech?
Logická hra tučňáci je zcela originálně provedena. Ve hře je pět krových ploch složených vždy z pěti dílků a jednoho tučňáka. S jednotlivými dílky kry se dá hýbat, a tak měnit její tvar. Hra tak vyžaduje opravdu představivost!

Ubongo

UbongoVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
Ubongo je napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru černé Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat. Podaří-li se Vám vyřešit hlavolamy, cesta k pokladům se otevře.
Dobře se soustřeďte a buďte pohotoví, ať může zaznít Váš vítězný pokřik „Ubongo!

Únikovka - dinosauři

Únikovka - dinosauřiVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-5 + 1 dospělí

POPIS HRY:
Dokážete uniknout dinosaurům? Máte 45 minut na vyřešení záhad! Slavný profesor Flynn se ztratil během poslední expedice. Vydáváte se po jeho stopách do podivného podzemního světa, do husté džungle plné... dinosaurů! Čeká na vás i čerstvě probuzená sopka, která toto místo může zničit navždy. Vyřešte záhady a zachraňte profesora.

Velbloudí dostihy

Velbloudí dostihy na cestyVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
tomto zbrusu novém závodě se velbloudi nosí vzájemně na zádech, zatímco vy sázíte na šampióna svého srdce. Znáte-li deskovou hru Velbloudí dostihy, mnoho aspektů této hry vám bude povědomých, přesto však bude zážitek jiný a my doufáme, že se nebudete bavit o nic méně. Pokud jste se s Velbloudími dostihy dosud nesetkali, uvede vás tato hra do světa bláznivých závodů, kde se soutěží vpravdě hlava nehlava.Veselá farma

Veselá farmaVěkové doporučení: od 6 let
Počet hráčů: 1

POPIS HRY:
Veselá farma je zábavná logická hra pro 1 hráče. Podle zadání máte za úkol řešit logické úkoly. Veselá farma nabízí k řešení 50 logických úkolů, ve kterých řešíte problém prostoru na vaší farmě. Na farmě je příliš mnoho lidí, zvířat a věcí. Jak je všechny na malou farmu srovnat?

Vyjmenovaná slova jedno po druhém

Vyjmenovaná slova jedno po druhémVěkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-5

POPIS HRY:
Pozvěte děti na výpravy do tajemných světů, nabídněte jim, že si s nimi budete hrát, a možná ani nezačnou ohrnovat nos nad biflováním vyjmenovaných slov. Nalákejte je na dobrodružnou cestu za pokladem, prosvištěte vesmírem nebo navštivte bájnou zemi jednorožců... Hry mají spád a jejich hlavním cílem je procvičení pravopisu. Každý plánek se zaměřuje na jednu skupinu vyjmenovaných slov: B, L, M, P, S, V, Z. Opakováním slov při hře si děti dobře zapamatují, kde se píše tvrdé Y a kde měkké I. Pravidla her jsou velmi jednoduchá a lze je upravit vlastních potřeb.

X bere!

X bere! : karetní hra!Věkové doporučení: od 8 let
Počet hráčů: 2-4

POPIS HRY:
X bere! není žádná obyčejná X hra procvičující logické myšlení! Vykládání karet s čísly do řad? To už tady bylo. Je to karetní hra z rodiny 6 bere!. Avšak tentokrát může být v každé řadě jiný počet karet - a kdo zahraje poslední kartu do příslušné řady, musí si vzít celou řadu. Naštěstí máte ještě svou vlastní řadu X, která vás může ochránit před nežádoucími kravami. Ale pozor, jediná špatná karta může zničit celý váš plán.


Zlaté Česko

Zlaté ČeskoVěkové doporučení: od 12 let
Počet hráčů: 2-6

POPIS HRY:
Ve Zlatém Česku najdete 2400 zbrusu nových zajímavých otázek rozdělených do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé.
Oboustranný herní plán umožňuje hrát i dobyvatelskou verzi této hry, ve které budete dobývat hrad Karlštejn. Během obléhání hradu budete za svoje znalosti získávat zlaťáky. Ten nejúspěšnější z vás na konci hry dobude tento slavný hrad.

Zvířata – Mysli a spojuj!

Zvířata – Mysli a spojuj!Věkové doporučení: od 7 let
Počet hráčů: 1-8

POPIS HRY:
Zábavná vzdělávací hra o zvířatech! Má lachtan plovací blány? Je krokodýl všežravec a má moucha srst? Vyzkoušejte si Vaše znalosti zoologie!
V této hře musíte k obrázkovým kartám zvířat přiřazovat správné karty jejich vlastností. Kdo první odehraje svoje karty, vyhrává! Kromě znalostí budete potřebovat i trochu štěstí.

Želví závody

Želví závodyVěkové doporučení: od 5 let
Počet hráčů: 2-5

POPIS HRY:
Želvy jsou spíš loudalky, ale sotva objeví křupavý salát na záhonu za trávníkem, vyběhnou, aby se dostaly k těm nejlepším listům. Přitom se někdy může stát, že se některá želva, aby ušetřila síly, nechá kousek poponést, nebo ztratí ve spěchu orientaci a běží špatným směrem.
Hráči pohybují želvami za pomocí karet, které odpovídají barvám želviček. Každý se samozřejmě šikovným vynášením karet snaží dostat svou barvu dopředu a dosáhnout jako první cíle. Protože ale nikdo neví, komu která barva patří, a člověk si také vždy nevytáhne ty nejvýhodnější karty, může někdy hráči pomoci malý trik, aby si jeho želvička mohla pochutnat na čerstvém salátu jako první.


NAHORU