Obsah stránky
NABÍDKA PRO ŠKOLY A ŠKOLKY


NAHORU
Nabízíme více než 10 tisíc titulů kvalitní beletrie, naučné literatury a časopisů pro děti a mládež. Nabízíme také dětskou literaturu v angličtině a němčině a společenské hry.
Každoročně se také s našimi malými čtenáři setkáváme i při dalších akcích jako je Pasování na čtenáře a Noc s Andersenem.

Každé úterý v dopoledních hodinách pořádáme exkurze pro děti z mateřských, základních i středních škol, takže i když je knihovna zavřená, je vlastně otevřená, byť jen pro děti.
Exkurze probíhají v 1. patře knihovny - v dětském oddělení. Kromě schodů se lze do patra dopravit i výtahem, čímž je zajištěn přístup i pro děti handicapované.

Pokud se učitel nedomluví jinak, trvá exkurze přibližně 45 minut (často je exkurzí i několik za sebou, takže musíme mít nějaký ten čas na úklid po předchozí skupině smile). Úvodní část exkurze patří nám, knihovnicím. Seznamujeme děti s chodem a významem knihovny, tzn., věnujeme se tématům jako je členění knihovny, orientace v ní, jak se zařizuje kartička, jaká je výpůjční doba, jak se tato doba prodlužuje a nesmíme zapomenout ani na jedno z témat nejdůležitějších - jak se ke knížkám máme chovat. Vždy zbyde i nějaký ten čas na prohlížení knížek – na to se děti většinou těší úplně nejvíc smile.

Je možné se domluvit i na individuálních tématech, např. lze třeba připravit knížky na téma, kterému se děti ve školce či škole právě věnují.

Doporučujeme přihlašovat se na exkurze s dostatečným časovým předstihem, protože je o ně opravdu velký zájem.
Exkurzi lze domluvit osobně přímo v knihovně nebo na telefonním čísle 234 128 460.


Věříme, že Vás naše nabídka zaujala a těšíme se na Vaši návštěvu!


Fotografie z exkurzí:

obrázky z exkurzí obrázky z exkurzí obrázky z exkurzí obrázky z exkurzí
obrázky z exkurzí obrázky z exkurzí obrázky z exkurzí obrázky z exkurzí
NAHORU