Obsah stránky
SLUŽBY KNIHOVNY


NAHORU
 

   On-line služby:

 

  Místní knihovna jako Veřejná knihovna Radotín byla zřízena v září 1921 a ve své činnosti pokračuje dodnes. V současnosti jsme zařízení obce jako organizační složka  Městské části Prahy 16 Radotín. 

Jako primární službu půjčujeme knihy, periodika, mluvené slovo, společenské hry a čtečky elektronických knih.
Vybírat můžete z 50tisíc svazků beletrie, naučné literatury, regionální literatury a periodik, své si najde skutečně každý. Vyhledat požadovaný titul můžete v on-line katalogu, ten je dostupný na našem webu a v prostorách knihovny.

Půjčujeme také knihy v angličtině, francouzštině, němčině, audioknihy, společenské hry a čtečky elektronických knih.

Výši registračního poplatku na jeden rok najdete v platném ceníku a je výrazně nižší než cena, kterou byste zaplatili za jedinou knihu v knihkupectví.
Přes katalog umístěný na našem webu si můžete výpůjčku zarezervovat včetně té, která není momentálně půjčena.
Rezervace a prodloužení výpůjčky je zdarma. Mailem Vám pošleme upozornění, že rezervovaná kniha již na Vás čeká.

Po přihlášení do katalogu najdete přehled o stavu svých výpůjček a rezervací i možnost prodloužení výpůjčky.
5 dní před koncem výpůjční doby dostanete mailem upozornění, že je čas knihu vrátit.

Titul, který u nás nenajdete, vám půjčíme v jiné knihovně prostřednictvím MVS - Meziknihovní výpůjční služby. O tu můžete požádat vyplněním formuláře, nebo přímo u paní knihovnice. Tato služba je zpoplatněna - účtujeme poštovné viz ceník.
Doba vyřízení objednávky závisí na možnostech žádané knihovny, výpůjční doba je 30 dnů, pokud ji žádaná knihovna nestanoví jinak.

Pořádáme kulturní akce, na které je vstup zdarma, pro mateřské školy a základní školu nabízíme exkurze a besedy. Nejen pro seniory pořádáme zdarma kurzy počítačové gramotnosti, na kterých se naučíte pracovat s počítačem, vyhledávat na internetu, používat e-mail...
Ve knihovně je k dispozici šest počítačů s připojením na internet pro veřejnost. Pro ty, kteří raději pracují s vlastním zařízením, poskytujeme bezplatné wi-fi připojení k Internetu.

Poskytujeme informační služby a také možnost zhotovení černobílé a barevné kopie formátu A4.

Na našem webu je přístupná radotínská digitální knihovna RADEK, kde najdete např. kroniky obce a další zajímavé, hlavně historické, dokumenty týkající se Radotína.

Celoročně probíhají výstavy obrazů a fotografií, nejraději umělců z Radotína nebo blízkého okolí.

Vítáme návrhy na zlepšení našich služeb, na uspořádání nových akcí, tipy na nákup knih, které ve fondu nemáme  - na to můžete použít náš webový formulář, nebo vše probrat s knihovnicemi přímo u pultu.
Knihovnice Vám rády poradí také s výběrem literatury, s obsluhou počítače a vůbec se vším, co byste v knihovně potřebovali vědět!

Pokud se chcete stát naším čtenářem a urychlit svoji registraci, prostřednictvím on-line katalogu se předregistrujte, poté si můžete rezervovat knihy a plnou registraci pak dokončit při první návštěvě knihovny.

Napsat nám můžete na e-mail knihovnaradotin@seznam.cz
Zatelefonovat nám můžete na číslo 234 128 460
Na Facebooku nás najdete na facebook.com/knihovnaradotin
NAHORU